Zadzwoń

+48 502 371 288

OBÓZ BEZ TELFONU – Kaszuby 2023 ! przeszedł do historii.

W tym roku „poszliśmy na łatwiznę” i skorzystaliśmy z Bazy Harcerskiej ZHP Olpuch. Wykupiliśmy od nich usługę nocowania pod namiotami oraz wykupiliśmy wyżywienie w kuchni polowej. Nikt nam jednak nie powiedział, że przyjedziemy na miejsce i będziemy musieli sami nasz obóz postawić. Było lekkie zdziwienie, ale ponad 50 par rąk wzięło się do pracy i daliśmy radę. Rozbiliśmy namioty, poskręcaliśmy łóżka, przynieśliśmy materace. Wykupienie posiłków nie spowodowało tego, że nie pomagaliśmy w kuchni. Dwa całodniowe dyżury w kuchni być może nie przypadły wszystkim do gustu, ale była to prawdziwa szkoła życia. Jeden z naszych uczestników nigdy nie obierał ziemniaków, a na obozie obrał ich ponad 300 kg.

Czas spędzony na obozie był cudowny. Jak zawsze bardzo dużo atrakcji: gry terenowe, konkursy, wędrówki, kąpiele w jeziorze, ogniska, paintball, warsztaty z udzielania pierwszej pomocy, zajęcia jogi, gry i zabawy ruchowe, konkurs „Mam Talent” i wiele, wiele innych.

W obozie wzięło udział 50 zadowolonych dzieci w wieku 8-14 lat. Olpuch okazał się super miejscem i na pewno wrócimy tu za rok. Dziękujemy druhną z ZHP za miłe przyjęcie !