Zadzwoń

+48 502 371 288

Zakończyliśmy kolejną edycję OBOZU BEZ TEEFONU – Kaszuby 2022 !

Pierwszy tydzień wakacji spędziliśmy na „Obozie bez telefonu – Kaszuby 2022”. Był to czas niesamowitych przeżyć, które pozostaną naszym uczestnikom w pamięci na całe życie. Dla nas jako organizatorów było to spore wyzwanie logistyczne, spędziliśmy tydzień na łące przy jeziorze. Dosłownie ! Spaliśmy w namiotach, które sami rozbiliśmy, kąpaliśmy się w jeziorze, a wszystkie posiłki przygotowywaliśmy na ognisku.

Dni spędzaliśmy na wspólnej zabawie, wędrowaliśmy po lasach w dzień i nocą, uczestniczyliśmy w grach terenowych, strzelaliśmy z łuku i z wiatrówki, graliśmy w piłkę, w palanta, bawiliśmy się klockami , graliśmy w karty, czasem chodziliśmy do sklepu na lody (8 km), a zdecydowanie największą atrakcją były ogniska z akompaniamentem gitary. Pani Agnieszka pięknie grała i uczyła nas nowych piosenek harcerskich i turystycznych, ale był też czas na aktualne szlagiery sceny muzycznej. Nasz kierownik wypoczynku, Pan Łukasz, jak zwykle dbał o bezpieczeństwo, dowoził jedzonko terenowym samochodem (zwykły samochód tam by nie dojechał, taka dzicz) i zabawiał nas przy ognisku. Pani Natalia pokazała nam kilka nowych ogniskowych pląsów, Pan Dominik prowadził fajne zajęcia sportowe, Pan Kuba pomagał nam rozpalać ognisko, a Pani Magda prowadziła zajęcia taneczne na leśnej polanie.

Obóz odbył się w formule „bez telefonu”. Rozmawialiśmy w cztery oczy, nie przez komunikatory internetowe. Było tyle zajęć, że nie tęskniliśmy za elektroniką. Wzięło w nim udział 45 dzieci w wieku 7-13 lat. Więcej informacji na profilu FB: obozy bez telefonu.